A Travellerspoint blog

Aasia seljakotireis 03.02

Tallinn - Amsterdam - Hongkong

sunny 20 °C

Amsterdam,
Norm kolakas lennujaam ikka küll. Oleneb, kuhu soov minna on, aga osadesse terminaalidesse võib jalutuskäik aega võtta mingi 15-20 minutit. Mis siis saab, kui jala käima ei ole harjunud?
Võrreldes Tallinnaga, kus WIFI kasutamine on tasuta, maksab Amsterdamis selle kasutamine hingehinda. Palun väga : 30min- 6eur ja 90min- 12eur. Aitäh, ei soovi.

IMG_3714.jpg
Natukese aja pärast tuli istuda sinna lennukisse ja selle sisuga jõudis tutvuda üle 10 tunni.
Tegelikult väga hull ei olnudki. Süüa ja juua pakuti kogu aeg nii, et ei saanud õieti vahepeal magadagi.
Kogu siia tuleku ajal, mis kestis umbes 24 h, sai magatud 2 tundi. Kindlasti kellegil teisel ei tasu selle pärast muretseda, sest see on rohkem inimeses kinni. Kes magada tahab ja suudab, see ka magada saab.

IMG_3735.jpg
Hommikul lennukis ärgates selline ilus päikesetõus.
Igaks juhuks kohe viskasin pilgu peale ka mootori olemasolule kuna mõned tunnid enne see mootor rappus ja vibreeris päris tublilt:)

Hongkong,

IMG_3748.jpg
Selline "hotellituba" Mirador Mansionis - keset HK-d.
See veel natuke luxim variant. Toas kõik vajalik mul olemas: konditsioneer, telekas, masaaži dušš ja mis põhiline- WIFI on kasvõi voodis teki all. Üldiselt ei ole selles pisikeses ruumis ka dušši ja WC-d, sellisel juhul tuleb kasutada ühisvärke ja veel maha arvestada tehtud euroremont (tegelikult aasiaremont). Vot nii pidi elama 70% selle maa elanikest. See viimane lause ei pretendeeri absoluutsele tõele.

Tegelt mulle on jäänud siin olles mulje, et nad elavad tegelikult suht hästi. Kohalikud oskavad minu meelest suht hästi raha kulutada, sest HK on shoppingu paradiis. Siin mõni tõeline shopahoolik peaks olema tõesti väga ettevaatlik oma tegevuses (abiks võibolla mingisugugsed rohud).

Ärge nüüd väga ära ehmatage, sest välimus on petlik, aga siin masioni siseõu:
IMG_3751.jpg

Esimesel päeval Hongkongis oli tõesti pisut harjumatu olek, eriti sellisele väikelinna elanikule. No siin on lihtsalt kõik nii SUUR - sõna otseses mõttes. Alates lennujaamast, lõpetades igasuguste pilvelõhkujate ja inimmassidega. Kell 12 öösel metroos olles tundus mulle, et ma näen hetkel rohkem inimesi, kui Tallinnas tipptunni ajal. See linn ei maga kunagi.

Esimesed pool päeva pea õieli ringi käies, avastasin äkki et liiklus on "valepoolne". Mnjh, hea, et miskit enne ei juhtunud.

Tänavaäärne kaubitsemine on jube moes, lisaks lõputud, tervet kvartalit hõlmavad kaubanduskeskused. Ei ole kohta, kus midagi ei müüdaks. Kaubanduskeskused on väga kenad ja puhtad, vikside ja viisakate müüjatega.
Tänavakaubandus meenutab mõningal määral Egiptust, siin on siis nendeks "oma poodi kutsujateks" valdavalt sisserännanud tegelased Indiast, Malaisiast ja osadest araabia maadest. Rahvaste paabel on siin kõik esindatud.

Alguses mõtlesin, et üksi on siin päris julm olla, aga ei ole see hull midagi. See oli ainult esimese päeva tunne, nüüd hakkab juba teine rütm sisse tulema ja aina kodusem tunne on:).
Teisel päeval sain tuttavaks ühe Taiwanist pärit reisihimulisega, kes on juba kogemustega proff üksireisimises. Temaga sai siis ka üks päev koos veedetud ja vaatamisväärsusi külastades. Tema omakorda tunneb ühte Hongkongi kohalikku, kellega saime ka kokku. Kohalik tegi meile siis päris hea ekskursiooni õhtuses-öises Hongkongis.

Posted by Nax 17:55 Archived in Hong Kong Comments (0)

Aasia seljakotireis 23.01

Start 30.jaanuar kl.07.00

-1 °C

6 päeva jäänud lennuki väljumiseni.

Plaan - Veel ei ole, aga väike kondikava tuleb siiski teha. Esialgne mõte siis külastada mõnda aasia riiki. Lennupilet on Tallinn - Hong Kong. Sealt edasi hakkame improviseerima. Tõenäoliselt saab HK st järgnevaks peatuspaikadeks Tai ja Kambodža. Kuid järjekord tänase seisuga ei ole veel paigas.

Eesmärk - Õppida ennast tundma ja loomulikult maailmas ringi vaadata.

Tundub tõsiasi see, et TARK EI TORMA. Kuulsin täna poole kõrvaga uudist, et Tai valitsus otsustas oma maa 3 kuuks viisavabaks teha. Turismi turgutamiseks. Mul jäigi viisa Helsinki Tai saatkonnas tegematta, kuna otsustasin 15 päevase viisa teha piiril. Eks näis.

Posted by Nax 12:07 Archived in Estonia Comments (0)

Egiptus 2008

Hurghada

Valmimisel

Posted by Nax 12:05 Archived in Egypt Comments (0)

Saksamaa

Alpid 2007

Valmimisel

Posted by Nax 12:02 Archived in Germany Comments (0)

Egiptus 2006

Sharm El Sheikh

Veebruaris 2006 sai veedetud nädalake Egiptuse kuurortis Sharmis. Reisikorraldajaks oli Esttour. Meie reisiseltskonna suurus oli 8 inimest.

Sharmist sai tehtud paar matka erinevates suundades. Maasturitega: Sharm El Sheikh - Nuweiba - Taba. Tagasi tulles põikasime ka Dahabist läbi, mis on arvestatav surfarite ja seljakotirändurite lemmik peatuspaik.
Bussiga: Sharm El Sheikh - Cairo.

Väga konkreetseks reisi kirjeldamisega tagantjärgi ei lähe, kuna mingid mäluprobleemid on ka vaikselt kallal. Lihtsalt riputan siia mõningaid pilte koos kommentaaridega.

IMG_0010.jpg
Vana Sharmi turul mingi väga omapärane kanamarket vms. Täpselt aru ei saanudki, mis otstarve sellel oli.

IMG_0015.jpg
Sellistega sai ette võetud pikk matk Tabasse, mis asub päris Iisraeli ja Jordaania piiri juures. Veidi ebamugav oli, aga kokkuvõttes tasus ära.

IMG_0018.jpg
IMG_0005.jpg
IMG_0020.jpg
Mäestik mäestiku otsas. Seal asub ka kuulus Nuweiba kanjon e. värviline kanjon. Kanjonisse ei soovitaks minna väga väikeste lastega, sest ronimist ja käimist on seal piisavalt.

IMG_0025.jpg
Kanjonis on sisse seadnud ka rändava iseloomuga beduiin (araabia k. kõrbeinimene).

IMG_0035.jpg
Oleme otsapidi jõudnud Niiluse äärsesse Kairosse - aafrika suurimasse linna, kus asub üle 15 miljoni inimese. Karta on, et see arv tõuseb kogu aeg. Kairosse sõitsime Sharmist bussiga u. 8-9 tundi (vist:).

IMG_0039.jpg
Pikkuselt teine jõgi maailmas (üle 6600km) - Niilus

IMG_0038.jpg
Niiluse äärse restorani "tagahoov". Tagaukse juurde oli kogunenud järjekord panni peale saamiseks.

IMG_0036.jpg
Ummik Kairos. Tallinnal on veel veidi arenemisruumi.

IMG_0043.jpg
Mošee kümbluspaik

IMG_0045.jpg
Palvesaal.

IMG_0047.jpg
Üks maailmaimedest - Giza püramiid. Kahjuks sellel päeval oli väga kehv ilm koos tõsise liivatormiga. Pildid sellepärast siis natuke udused.

IMG_0057.jpg
Chephreni sfinks. Lõvi keha ja inimese peaga päikesejumal.

Posted by Nax 04:08 Archived in Egypt Comments (0)

(Entries 6 - 10 of 10) « Page 1 [2]