A Travellerspoint blog

Hong Kong

Aasia seljakotireis 05.02

Hongkong

sunny 20 °C

Hongkong,

Mida siis võiks kindlasti vaadata Hongkongis:

  • Twin Peak - tramm viib suure mäe otsa, kus on hea ülevaade Hongkongile. Olin seal nii valgel kui ka pimedal ajal ja mõlemal ajal väga lahe. Saab vaadata ka Madame Tussauds vahakujusid aasia variandis.

IMG_3876.jpg

  • Ocean Park - see mu üks lemmikutest. Saab näha kõiksuguseid kalu ja lojuseid. Lisaks veel kõikvõimalikud atraktsioonid: ameerika mäed, "vabalangemistorn", karussellid, cabelcar jne.

IMG_3983.jpg

  • A Symphony of Lights - Igal õhtul kell 8 korraldatakse nn. valgussümfoonia, kus siis pilvelõhkujad pannakse muusika saatel plinkima ja laserkiired taevas tiire teevad. Väga hea on jälgida seda "staaride avenüült".

Ja loomulikult kõiksugused templid, sillad, tornid, muuseumid, pargid, kujud, Disneyland ja igasugused marketid.

Tasuks sõita ka erinevate liiklusvahenditega nagu kahekordsed trammid ja bussid, praamid ja millest ei pääse nagunii, see on metroo. Hea on omada "Octobus" kaarti, sellega tagab rahuliku elu metroo kasutamisel.

Täna (4.veebr), on mul viimane päev Hongkongis, mis kulus enamus Ocean Parki külastamisele. Selle eest eile sai asja võetud veidi lebomalt e. niisama linna peal veidi ringi kakerdatud.
Muide just praegu tulin õuest , seisin umbes 15 minutit ühe tänava nurga peal ja vaatasin inimesi. Panin tähele.et see linn on ikka täielikult ülepuistatud igasuguste elektroonikavidinatega. Noortest rääkimatta, aga ka vanad inimesed käivad ringi täielikult juhtmetega kaetult. Naljakas vaadata. Ipodid ja igasugused muud vidinad teevad oma võidukäiku.

...aga järgmised uudised tulevad juba teisest kohast. Seda ma veel ei ütle, jäägu üllatuseks.

Muide, siia on igavene pain neid pilte üles laadida, kel huvi on, see saab edaspidi Delfipildis neid vaadata.

Posted by Nax 02:41 Archived in Hong Kong Comments (0)

Aasia seljakotireis 03.02

Tallinn - Amsterdam - Hongkong

sunny 20 °C

Amsterdam,
Norm kolakas lennujaam ikka küll. Oleneb, kuhu soov minna on, aga osadesse terminaalidesse võib jalutuskäik aega võtta mingi 15-20 minutit. Mis siis saab, kui jala käima ei ole harjunud?
Võrreldes Tallinnaga, kus WIFI kasutamine on tasuta, maksab Amsterdamis selle kasutamine hingehinda. Palun väga : 30min- 6eur ja 90min- 12eur. Aitäh, ei soovi.

IMG_3714.jpg
Natukese aja pärast tuli istuda sinna lennukisse ja selle sisuga jõudis tutvuda üle 10 tunni.
Tegelikult väga hull ei olnudki. Süüa ja juua pakuti kogu aeg nii, et ei saanud õieti vahepeal magadagi.
Kogu siia tuleku ajal, mis kestis umbes 24 h, sai magatud 2 tundi. Kindlasti kellegil teisel ei tasu selle pärast muretseda, sest see on rohkem inimeses kinni. Kes magada tahab ja suudab, see ka magada saab.

IMG_3735.jpg
Hommikul lennukis ärgates selline ilus päikesetõus.
Igaks juhuks kohe viskasin pilgu peale ka mootori olemasolule kuna mõned tunnid enne see mootor rappus ja vibreeris päris tublilt:)

Hongkong,

IMG_3748.jpg
Selline "hotellituba" Mirador Mansionis - keset HK-d.
See veel natuke luxim variant. Toas kõik vajalik mul olemas: konditsioneer, telekas, masaaži dušš ja mis põhiline- WIFI on kasvõi voodis teki all. Üldiselt ei ole selles pisikeses ruumis ka dušši ja WC-d, sellisel juhul tuleb kasutada ühisvärke ja veel maha arvestada tehtud euroremont (tegelikult aasiaremont). Vot nii pidi elama 70% selle maa elanikest. See viimane lause ei pretendeeri absoluutsele tõele.

Tegelt mulle on jäänud siin olles mulje, et nad elavad tegelikult suht hästi. Kohalikud oskavad minu meelest suht hästi raha kulutada, sest HK on shoppingu paradiis. Siin mõni tõeline shopahoolik peaks olema tõesti väga ettevaatlik oma tegevuses (abiks võibolla mingisugugsed rohud).

Ärge nüüd väga ära ehmatage, sest välimus on petlik, aga siin masioni siseõu:
IMG_3751.jpg

Esimesel päeval Hongkongis oli tõesti pisut harjumatu olek, eriti sellisele väikelinna elanikule. No siin on lihtsalt kõik nii SUUR - sõna otseses mõttes. Alates lennujaamast, lõpetades igasuguste pilvelõhkujate ja inimmassidega. Kell 12 öösel metroos olles tundus mulle, et ma näen hetkel rohkem inimesi, kui Tallinnas tipptunni ajal. See linn ei maga kunagi.

Esimesed pool päeva pea õieli ringi käies, avastasin äkki et liiklus on "valepoolne". Mnjh, hea, et miskit enne ei juhtunud.

Tänavaäärne kaubitsemine on jube moes, lisaks lõputud, tervet kvartalit hõlmavad kaubanduskeskused. Ei ole kohta, kus midagi ei müüdaks. Kaubanduskeskused on väga kenad ja puhtad, vikside ja viisakate müüjatega.
Tänavakaubandus meenutab mõningal määral Egiptust, siin on siis nendeks "oma poodi kutsujateks" valdavalt sisserännanud tegelased Indiast, Malaisiast ja osadest araabia maadest. Rahvaste paabel on siin kõik esindatud.

Alguses mõtlesin, et üksi on siin päris julm olla, aga ei ole see hull midagi. See oli ainult esimese päeva tunne, nüüd hakkab juba teine rütm sisse tulema ja aina kodusem tunne on:).
Teisel päeval sain tuttavaks ühe Taiwanist pärit reisihimulisega, kes on juba kogemustega proff üksireisimises. Temaga sai siis ka üks päev koos veedetud ja vaatamisväärsusi külastades. Tema omakorda tunneb ühte Hongkongi kohalikku, kellega saime ka kokku. Kohalik tegi meile siis päris hea ekskursiooni õhtuses-öises Hongkongis.

Posted by Nax 17:55 Archived in Hong Kong Comments (0)

(Entries 1 - 2 of 2) Page [1]