A Travellerspoint blog

Philippines

Aasia seljakotireis 13.02

Filipiinid, part 2

sunny 32 °C

IMG_4294.jpg

Boracayl veedetud päevad läksid väga kiiresti ja juba olingi uuesti jõudnud Iloilosse, kust mu reis Boracay saarele alguse sai.
Boracayst veel nii palju, et viimasel päeval unustati minult küsida viimase öö hotelli tasu. No mis mul ikka selle vastu sai olla. Väike kokkuhoid on teretulnud.
"Normaalseid" taksosid sellel saarel pole, peab kasutama "tricycle" motikat, mida ma eelmisel korral nimetasin lihtsalt mototaxiks. Pikkadel inimestel on sellega päris ebamugav sõita. Pea oli tükk aega valus selle künaga sõitmisest. Pealegi oskavad nad ka mõnusat hinda küsida, sest muud varianti pole.

Peale Boracayd käisin veel ühe päevakese teisi kobedaid randasi vaatamas. Selleks läbisin kohaliku bussiga umbes 200 km. Jäin napilt mugavustega bussist maha ja valisin sellise, mida kohalikud kasutavad. Päris naljakas kogemus oli. Konditsioneeri ei olnud, tv-d ei olnud jne, peatus iga nurga peal ja sellepärast ei vaevutud isegi bussiuksi sulgeda, mis siis, et vahepeal kihutas 100 km/h. Tagasi tahtsin tulla umbes 6-7 aeg õhtul, bussijaama jõudes selgus, et viimane läks tunni aja eest. Läksin siis ühte randadest tagasi, mida olin külastanud ja võtsin seal mingi ajutise ulualuse, sest järgmine buss läks juba 3 öösel. Üritasin teha diili ka ühe kohaliku "van"i omanikuga, et ta mind sinna 200 km kaugusele Iloilosse viiks, aga see küsis minu jaoks hingehinda ja tänu sellele olin sunnitud veetma seal õhtu ja pool ööd.
Kokkuvõttes võis sellega rahule jääda, sain oma silmaga näha, milline umbes mu isiklik rand vanadusepõlves välja näeb ;) :) :)

Täna jälle vedas, kui hotellis Check-outi tehes unustati mult võtmata raha pesu pesemise teenuse eest, ausalt öeldes selle teenuse hind mulle ei meeldinudki. Mõne riideräbala pesemise eest oleks tahetud saada 200 krooni. Tore.

Ei saa jälle rääkimatta jätta kohalikust liiklusest, no see lihtsalt on nii naljakas. Mina neist "reeglitest" väga aru ei saa. Uurisin asja, pidid ikka reeglid olema. Eks vist siis on, sest asi ju toimib. Nägin ainult ühte tõsisemat liiklusõnnetust, kus üks buss oli mingil seletamatul põhjusel sirgel teel ennast kummuli keeranud.

IMG_4354.jpg
Pilt pole väga hea kvaliteediga, aga mingi ülevaate saab.

Kokkuvõttes siis Filipiinide kohta: Iga väikseasja eest küsitakse raha, aga see kõik on OK, sest tegelikult on siin odav. Veel mida peaks teadma seoses filipiini lennujaamadega on see, et saabumisel ja lahkumisel on neil välja mõeldud mingi lennujaama kasutamise maks, mis rahvusvahelise lennu puhul maksab 750PHP ehk umbes paarsada krooni.

Posted by Nax 08:34 Archived in Philippines Comments (0)

Aasia seljakotireis 09.02

FILIPIINID,

overcast 33 °C

Hongkong - Manila - Iloilo - Boracay


 
Sai tehtud ootamatu käik ja võtsin Tai asemel lennukipileti Filipiinidele e. kõigepealt Manilasse, seal istusin teise lennuki peale ja sõit Iloilosse. Manilaga tutvumine piirdus ainult lennujaamaga, kus pidi mõne tunni ootama.
 
Manila lennujaam hämmastas mind kohe alguses klienditeenindusega. Nad on küll üliviisakad, aga kuidagi saamatud mõnikord. See ei olnud ainult ühekordne kogemus. Seisin seal lennujaamas vist oma poole kilomeetri jagu erinevates järjekordades,sest jäin napilt oma järgmisest lennust maha. Ja mille pärast ma maha jäin? No sellepärast ikka, et Filipiinide viisa saamiseks pidi ootama väga visalt venivas järjekorras. Aga see selleks. Lõpuks siin ma olen.
 
Esimene päev võttis ikka suu lahti küll see elu siin, väga erinev. Praegune keskonna vahetus Hongkongist Filipiinidele oli järsk. Siin tundub kõik olevat veidi ligadi-logadi. Ilule eriti väga palju rõhku ei panda. Kõik on nii nagu on.
Liiklus linnas on reeglitevaba või siis vähemalt minu jaoks mingite arusaamatute reeglitega. Põhilised liiklusvahendid liikluspildis on "jeepney"d. Jeepneyd täidavad siis marsuuttakso rolli ja on isegi kodutule talutava hinnaga ( 1.5eek ). Siis on nn. "motokärud", mille õigenimi mul praegu meelde ei tule ja lihtsalt taksod. Taksoga on ka väga odav sõita. Ühe lausega kokku võttes on siin kõik odav va. turistide lemmiksaared, mis on turistihindadega.
 
IMG_4104.jpg
Selline on siis "marsa"

IMG_4106.jpg
Mototaxi

Paar päeva veetsin Iloilos, kus elab rahvast u. üle miljoni. Selles linnakeses tutvusin lähemalt ka ööeluga. Sai külastatud mitmesuguseid baare ja ka ööklubi. Kohalik põhiline õlu on San Miguel , mille hinnad algavad olenevalt kohast 6 kroonist 0.3L. Koksid baarides 30 krooni juures.
Mõnus asja juures on see, et on kohe selline Party Street, kus on kuhjunud siis kokku kõiksugused baarid ja ööklubid erinevatele muusikamaitsetele.
 
Kaua maapoiss ikka linnas jõuab olla ja oligi aeg ette võtta retk loodusesse e. siis Boracaysse, mis oma imeilusate, lausa paradiislike randadega on muutunud turistide Mekaks, mis iseenesest natuke häirib.
Paradiis ei ole kaugel. Bussisõit Iloilost Boracaysse kestis mingi 5 tundi ja seejärel paadiga 15-20 minutit ja paradiisis oledki. Hinnatase Boracay on muidugi teine, rahakott tunneb ennast üsna euroopalikult.
 
Nüüd siin Boracayl ka üks õhtu selja taga ja see õhtu oli päris lahe. Ranna ääred on täis erinevaid baare ja pidu käib. Leidub i "live bände" ja muud kraami. Na"dalavahetustel on turiste pa"ris palju, v6rreldes to"o"pa"evadega.

IMG_4281.jpg

Posted by Nax 23:54 Archived in Philippines Comments (0)

(Entries 1 - 2 of 2) Page [1]