A Travellerspoint blog

Aasia seljakotireis 13.02

Filipiinid, part 2

sunny 32 °C

IMG_4294.jpg

Boracayl veedetud päevad läksid väga kiiresti ja juba olingi uuesti jõudnud Iloilosse, kust mu reis Boracay saarele alguse sai.
Boracayst veel nii palju, et viimasel päeval unustati minult küsida viimase öö hotelli tasu. No mis mul ikka selle vastu sai olla. Väike kokkuhoid on teretulnud.
"Normaalseid" taksosid sellel saarel pole, peab kasutama "tricycle" motikat, mida ma eelmisel korral nimetasin lihtsalt mototaxiks. Pikkadel inimestel on sellega päris ebamugav sõita. Pea oli tükk aega valus selle künaga sõitmisest. Pealegi oskavad nad ka mõnusat hinda küsida, sest muud varianti pole.

Peale Boracayd käisin veel ühe päevakese teisi kobedaid randasi vaatamas. Selleks läbisin kohaliku bussiga umbes 200 km. Jäin napilt mugavustega bussist maha ja valisin sellise, mida kohalikud kasutavad. Päris naljakas kogemus oli. Konditsioneeri ei olnud, tv-d ei olnud jne, peatus iga nurga peal ja sellepärast ei vaevutud isegi bussiuksi sulgeda, mis siis, et vahepeal kihutas 100 km/h. Tagasi tahtsin tulla umbes 6-7 aeg õhtul, bussijaama jõudes selgus, et viimane läks tunni aja eest. Läksin siis ühte randadest tagasi, mida olin külastanud ja võtsin seal mingi ajutise ulualuse, sest järgmine buss läks juba 3 öösel. Üritasin teha diili ka ühe kohaliku "van"i omanikuga, et ta mind sinna 200 km kaugusele Iloilosse viiks, aga see küsis minu jaoks hingehinda ja tänu sellele olin sunnitud veetma seal õhtu ja pool ööd.
Kokkuvõttes võis sellega rahule jääda, sain oma silmaga näha, milline umbes mu isiklik rand vanadusepõlves välja näeb ;) :) :)

Täna jälle vedas, kui hotellis Check-outi tehes unustati mult võtmata raha pesu pesemise teenuse eest, ausalt öeldes selle teenuse hind mulle ei meeldinudki. Mõne riideräbala pesemise eest oleks tahetud saada 200 krooni. Tore.

Ei saa jälle rääkimatta jätta kohalikust liiklusest, no see lihtsalt on nii naljakas. Mina neist "reeglitest" väga aru ei saa. Uurisin asja, pidid ikka reeglid olema. Eks vist siis on, sest asi ju toimib. Nägin ainult ühte tõsisemat liiklusõnnetust, kus üks buss oli mingil seletamatul põhjusel sirgel teel ennast kummuli keeranud.

IMG_4354.jpg
Pilt pole väga hea kvaliteediga, aga mingi ülevaate saab.

Kokkuvõttes siis Filipiinide kohta: Iga väikseasja eest küsitakse raha, aga see kõik on OK, sest tegelikult on siin odav. Veel mida peaks teadma seoses filipiini lennujaamadega on see, et saabumisel ja lahkumisel on neil välja mõeldud mingi lennujaama kasutamise maks, mis rahvusvahelise lennu puhul maksab 750PHP ehk umbes paarsada krooni.

Posted by Nax 08:34 Archived in Philippines

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login