A Travellerspoint blog

Aasia seljakotireis 09.02

FILIPIINID,

overcast 33 °C

Hongkong - Manila - Iloilo - Boracay


 
Sai tehtud ootamatu käik ja võtsin Tai asemel lennukipileti Filipiinidele e. kõigepealt Manilasse, seal istusin teise lennuki peale ja sõit Iloilosse. Manilaga tutvumine piirdus ainult lennujaamaga, kus pidi mõne tunni ootama.
 
Manila lennujaam hämmastas mind kohe alguses klienditeenindusega. Nad on küll üliviisakad, aga kuidagi saamatud mõnikord. See ei olnud ainult ühekordne kogemus. Seisin seal lennujaamas vist oma poole kilomeetri jagu erinevates järjekordades,sest jäin napilt oma järgmisest lennust maha. Ja mille pärast ma maha jäin? No sellepärast ikka, et Filipiinide viisa saamiseks pidi ootama väga visalt venivas järjekorras. Aga see selleks. Lõpuks siin ma olen.
 
Esimene päev võttis ikka suu lahti küll see elu siin, väga erinev. Praegune keskonna vahetus Hongkongist Filipiinidele oli järsk. Siin tundub kõik olevat veidi ligadi-logadi. Ilule eriti väga palju rõhku ei panda. Kõik on nii nagu on.
Liiklus linnas on reeglitevaba või siis vähemalt minu jaoks mingite arusaamatute reeglitega. Põhilised liiklusvahendid liikluspildis on "jeepney"d. Jeepneyd täidavad siis marsuuttakso rolli ja on isegi kodutule talutava hinnaga ( 1.5eek ). Siis on nn. "motokärud", mille õigenimi mul praegu meelde ei tule ja lihtsalt taksod. Taksoga on ka väga odav sõita. Ühe lausega kokku võttes on siin kõik odav va. turistide lemmiksaared, mis on turistihindadega.
 
IMG_4104.jpg
Selline on siis "marsa"

IMG_4106.jpg
Mototaxi

Paar päeva veetsin Iloilos, kus elab rahvast u. üle miljoni. Selles linnakeses tutvusin lähemalt ka ööeluga. Sai külastatud mitmesuguseid baare ja ka ööklubi. Kohalik põhiline õlu on San Miguel , mille hinnad algavad olenevalt kohast 6 kroonist 0.3L. Koksid baarides 30 krooni juures.
Mõnus asja juures on see, et on kohe selline Party Street, kus on kuhjunud siis kokku kõiksugused baarid ja ööklubid erinevatele muusikamaitsetele.
 
Kaua maapoiss ikka linnas jõuab olla ja oligi aeg ette võtta retk loodusesse e. siis Boracaysse, mis oma imeilusate, lausa paradiislike randadega on muutunud turistide Mekaks, mis iseenesest natuke häirib.
Paradiis ei ole kaugel. Bussisõit Iloilost Boracaysse kestis mingi 5 tundi ja seejärel paadiga 15-20 minutit ja paradiisis oledki. Hinnatase Boracay on muidugi teine, rahakott tunneb ennast üsna euroopalikult.
 
Nüüd siin Boracayl ka üks õhtu selja taga ja see õhtu oli päris lahe. Ranna ääred on täis erinevaid baare ja pidu käib. Leidub i "live bände" ja muud kraami. Na"dalavahetustel on turiste pa"ris palju, v6rreldes to"o"pa"evadega.

IMG_4281.jpg

Posted by Nax 23:54 Archived in Philippines

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login