A Travellerspoint blog

Aasia seljakotireis 03.02

Tallinn - Amsterdam - Hongkong

sunny 20 °C

Amsterdam,
Norm kolakas lennujaam ikka küll. Oleneb, kuhu soov minna on, aga osadesse terminaalidesse võib jalutuskäik aega võtta mingi 15-20 minutit. Mis siis saab, kui jala käima ei ole harjunud?
Võrreldes Tallinnaga, kus WIFI kasutamine on tasuta, maksab Amsterdamis selle kasutamine hingehinda. Palun väga : 30min- 6eur ja 90min- 12eur. Aitäh, ei soovi.

IMG_3714.jpg
Natukese aja pärast tuli istuda sinna lennukisse ja selle sisuga jõudis tutvuda üle 10 tunni.
Tegelikult väga hull ei olnudki. Süüa ja juua pakuti kogu aeg nii, et ei saanud õieti vahepeal magadagi.
Kogu siia tuleku ajal, mis kestis umbes 24 h, sai magatud 2 tundi. Kindlasti kellegil teisel ei tasu selle pärast muretseda, sest see on rohkem inimeses kinni. Kes magada tahab ja suudab, see ka magada saab.

IMG_3735.jpg
Hommikul lennukis ärgates selline ilus päikesetõus.
Igaks juhuks kohe viskasin pilgu peale ka mootori olemasolule kuna mõned tunnid enne see mootor rappus ja vibreeris päris tublilt:)

Hongkong,

IMG_3748.jpg
Selline "hotellituba" Mirador Mansionis - keset HK-d.
See veel natuke luxim variant. Toas kõik vajalik mul olemas: konditsioneer, telekas, masaaži dušš ja mis põhiline- WIFI on kasvõi voodis teki all. Üldiselt ei ole selles pisikeses ruumis ka dušši ja WC-d, sellisel juhul tuleb kasutada ühisvärke ja veel maha arvestada tehtud euroremont (tegelikult aasiaremont). Vot nii pidi elama 70% selle maa elanikest. See viimane lause ei pretendeeri absoluutsele tõele.

Tegelt mulle on jäänud siin olles mulje, et nad elavad tegelikult suht hästi. Kohalikud oskavad minu meelest suht hästi raha kulutada, sest HK on shoppingu paradiis. Siin mõni tõeline shopahoolik peaks olema tõesti väga ettevaatlik oma tegevuses (abiks võibolla mingisugugsed rohud).

Ärge nüüd väga ära ehmatage, sest välimus on petlik, aga siin masioni siseõu:
IMG_3751.jpg

Esimesel päeval Hongkongis oli tõesti pisut harjumatu olek, eriti sellisele väikelinna elanikule. No siin on lihtsalt kõik nii SUUR - sõna otseses mõttes. Alates lennujaamast, lõpetades igasuguste pilvelõhkujate ja inimmassidega. Kell 12 öösel metroos olles tundus mulle, et ma näen hetkel rohkem inimesi, kui Tallinnas tipptunni ajal. See linn ei maga kunagi.

Esimesed pool päeva pea õieli ringi käies, avastasin äkki et liiklus on "valepoolne". Mnjh, hea, et miskit enne ei juhtunud.

Tänavaäärne kaubitsemine on jube moes, lisaks lõputud, tervet kvartalit hõlmavad kaubanduskeskused. Ei ole kohta, kus midagi ei müüdaks. Kaubanduskeskused on väga kenad ja puhtad, vikside ja viisakate müüjatega.
Tänavakaubandus meenutab mõningal määral Egiptust, siin on siis nendeks "oma poodi kutsujateks" valdavalt sisserännanud tegelased Indiast, Malaisiast ja osadest araabia maadest. Rahvaste paabel on siin kõik esindatud.

Alguses mõtlesin, et üksi on siin päris julm olla, aga ei ole see hull midagi. See oli ainult esimese päeva tunne, nüüd hakkab juba teine rütm sisse tulema ja aina kodusem tunne on:).
Teisel päeval sain tuttavaks ühe Taiwanist pärit reisihimulisega, kes on juba kogemustega proff üksireisimises. Temaga sai siis ka üks päev koos veedetud ja vaatamisväärsusi külastades. Tema omakorda tunneb ühte Hongkongi kohalikku, kellega saime ka kokku. Kohalik tegi meile siis päris hea ekskursiooni õhtuses-öises Hongkongis.

Posted by Nax 17:55 Archived in Hong Kong

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint